Foliowanie / Laminowanie

Istnieje wiele różnych metod na zabezpieczenie powierzchni dokumentów, certyfikatów czy innych ważnych zaświadczeń. Jedną z niezwykle trwałych, a jednocześnie estetycznych, jest laminowanie. Dzięki niemu uzyskujemy świetną ochronę przed rozdarciem, wilgocią czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

W naszej firmie oferujemy laminowanie na gorąco, folią błyszcząca, matową, silk oraz fakturowaną. Maksymalny format arkusza wynosi 700x1000mm, minimalny 350x250mm.

Nasza oferta na foliowanie druków zaczyna się już od gramatury 130g. Dzięki automatowi znanego i cenionego producenta D&K jesteśmy w stanie zagwarantować świetną wydajność, aż do 25 m/min (1500 ark B1/h).

Jako nieliczni oferujemy uslugę foliowania arkuszy z wysztancowanymi okienkami, co daje niezwykle estetyczny efekt. Przykładowe zamówienia można zobaczyć w dziale „Nasze realizacje”.

Warunki techniczne gwarantujące uzyskanie prawidłowych wyników foliowania

1Farby
Farby używane do druku muszą być odporne na alkalia i rozpuszczalniki, co umożliwia podjęcie jakiegokolwiek uszlachetniania druków.
2Farby metaliczne
Należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku laminowania podłoży zadrukowanych farbami metalicznymi, gdyż z reguły nie nadają się one do laminowania.
3Ścieralność
Nie należy stosować farb odpornych na ścieranie oraz farb wolno schnących. Farby te nie mogą także zawierać dużych ilości środków zwiększających poślizg (wosków, silikonów).
4Sezonowanie
Druki przed laminowaniem muszą być sezonowane ok. 24 godz., co gwarantuje całkowite utrwalenie nadruku.
5Proszkowanie
Należy zadbać, aby na drukach nie znajdował się nadmiar proszku do pudrowania.
6Lakierowanie
Druki nie powinny być lakierowane.
7Druk cyfrowy
Nie laminujemy wydruków z drukarek cyfrowych.
Nie foliujemy pojedynczych arkuszy, wydruków z plotera, drukarki etc.