Druk cyfrowy

.


Od stycznia 2019 oferujemy druk cyfrowy na maszynie
Canon imagePRESS C650.

Druk cyfrowy stosujemy wtedy, gdy nakłady są na tyle małe, że nie jest opłacalne dla klienta stosowanie druku offsetowego. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość personalizacji druków np. numeracja bloczków lub imienne zaproszenia.


Druk małych nakładów

nawet od 1 sztuki

Krótki czas realizacji

Personalizowanie druków

Np. numeracja lub zaproszenia

Niski koszt druku przy małych nakładach


Jest to jedna z najpopularniejszych technik używanych obecnie przez pracownie poligraficzne. Druk cyfrowy wykorzystuje do stworzenia odbitek dane przesyłane bezpośrednio z komputera bądź też nośnika pośredniczącego. W tego typu procesie najczęściej stosuje się maszynę elektrofotograficzną. Niewątpliwą zaletą tej metody jest brak konieczności przygotowywania projektów matryc - wszystkie informacje przenoszone są na papier komputerowo, a więc oszczędzamy czas i pieniądze.

Drukowanie cyfrowe to technika, którą zaleca się stosować głównie przy niewielkich nakładach. Produkcja nawet jednej odbitki jest w tym przypadku bardziej opłacalna niż przy wykorzystaniu innych metod poligraficznych. Stworzone komputerowo projekty można w każdym momencie spersonalizować i zamieścić np. na każdej ulotce czy zaproszeniu inne dane. Zamówione materiały powstają szybko, niemalże od ręki, na różnym rodzaju papieru - zwykłym, makulaturowym, kolorowym, perforowanym, powlekanym itp. - czy nawet folii. Wykonane tym sposobem odbitki można poddać dalszej obróbce introligatorskiej - tłoczeniu, sztancowaniu, pokrywaniu lakierem czy foliowaniu.

Cyfrowego wydruku używa się zwykle w marketingu reklamowym oraz biznesie do stworzenia małoformatowych ulotek, plakatów czy materiałów konferencyjnych w niewielkich nakładach. Jakość wyprodukowanych tym sposobem odbitek jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, i czasem trudno odróżnić kopie wykonane w tej technice od tych, które stworzono bardziej zaawansowanymi metodami.